JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

 

Zkušenosti s IQOS ILUMA ONE a proč teď mám ecigaretu VEEV ONE

17. 06. 2024

Jaké mám zkušenosti s IQOS ILUMA ONE a proč jsem nakonec přešla na VEEV ONE. A co je podle mě horší, cigarety, IQOS nebo elektronická cigareta VEEV?

Ahoj, jsem Anička a můžete mě znát třeba z našeho IQFAN magazínu na Youtube. Točíme tam s kamarády recenze, tipy a zkušenosti s IQOS. Dneska vám napíšu, co je lepší, IQOS nebo ecigareta VEEV ONE?

Na IQOS jsem přešla už si ani napamatuju kdy, jsou to roky. Měla jsem první IQOS 2.4+ a pak všechny další. Byla to velká změna, jsem za to šťastná, už jste určitě slyšeli, že se zbavíte smradu, kašle a já taky ušetřila, když se to sečte za rok, protože cigára jsou prostě dražší. 

Přechod z IQOS 3 DUO na ILUMA

A podobná změna byla, když jsem poprvé vyzkoušela IQOS ILUMA, to bylo úplně jiné kafčo,  přestalo to být nahořklé, kouř nepálí na jazyku a nové náplně TEREA pefektně táhnou. A co vám budu povídat, fakt mi nechybí se každou chvíli vrtat v nahřívači a čistit ho od toho čurbesu, to u ILUMY není potřeba. Doporučuju recenzi IQOS ILUMA, která stojí za přečtení a nebo rubriku se zkušenostmi s IQOS dalších lidí. 

Život s IQOS ILUMA ONE

Vyzkoušela jsem všechny modely a nakonec jsem si vybrala ONE. Otevírací ILUMA je taky skvělá, ráda jsem si vyměňovala dvířka a kroužky, a samostatný nahřívač byl pěkně malý do ruky, ale ONE vyhrál, protože se mi zdál praktičtější, nepřekáží mi v kabelce a je to prostě všechno v jednom.

Příjemná je taky signalizace doby kouření pomocí kontrolek, jak se blíží konec náplně, kontrolky ubývají. To je funkce,, kterou standartní ILUMA nemá, protože na nahřívači jsou kontrolky jen dvě (ona to tedy umí vibračně poklepáním, ale to není praktické).

Výhody i nedostatky

Byly tu ale i nevýhody. Nejvíc mi vadilo, že mi ONE automaticky nezačal nahřívat při zasunutí náplně, což je funkce, kterou jsem u otevírací ILUMA milovala. Přitom pokud náplně vysunete, ONE se sám vypne, tedy dobře ví, zda v něm náplň je nebo ne, takže jde jen o softwarové omezení výrobce. Škoda. 

Pak je tu samozřejmě výdrž baterky, nemám to přesně spočítané, ale standartní ILUMA mi vydržela určitě o dost víc než na krabičku, ONE jen tak tak. Nekouřím zase tolik, takže to mě neomezovalo. Baterky si můžete srovnat v katalogu parametrů IQOS

Pozor si dejte na pohyblivý kryt. Je to návyková hračka, člověk si s ním pořád "cvaká" :-). To by asi nevadilo, ale dvakrát se mi stalo, že se mi čudlík otočil a vycvaknul do strany, naštěstí šel zase otočit zpět, ale četla jsem ve skupině na Facebooku IQOS CZ/SK, že se někomu vylomila pružinka úplně a musel jít na reklamaci. 

ILUMA ONE vs. VEEV

A pak přišel zákaz ochucování tabákových náplní. Navíc jsem zjistila, že mě stojí náplně TEREA stále víc peněz, hlavně proto, že jsem nakonec oproti cigaretám čudila i v posteli, měnit návyky rozhodně nikomu nedoporučuji, jestli jste dřív kouřili jen na balkoně, držte se toho i u IQOS. A protože mám práci, kde není moc času na celou náplň, zkusila jsem VEEV. 

VEEV je elektronická cigareta, která nahřívá tekutou náplň v kapsli, prodávají se dva typy:

  • VEEV NOW - recenze - jednorázová tyčinka na cca 500 potažení.
  • VEEV ONE - recenze - nahřívač s výměnnými kapslemi na 1000 potažení.

Nejdřív jsem se trochu bála, už kdysi jsem zkoušela staré elektronické cigarety, ale nesnášela jsem ta oblaka páry, pořád se to muselo opravovat, vyměňovat tělíska a kdesi cosi. Jednorázovku VEEV NOW koupíte, sundáte gumovou čepičku a kouříte. Žádná oblaka dýmu, dávka kouře přesně, aby se člověk nezakuckal a hlavně ty chutě! Koukněte se na videorecenzi, kde jsme je zkoušeli, borůvková, melounová, dračí ovoce a sposusta dalších. Super!

VEEV ONE je nejlepší

No a protože jednorázová VEEV NOW vychází o dost dražší, hned jsem si pořídila VEEV ONE, do kterého se kupují výměnné kapsle a za stejnou cenu jsou hned dvě na 1000 potažení, navíc jsem zařízení dostala zadarmo ke krabičce náplní, myslím, že ta akce běží pořád. VEEV ONE vydrží na jedno nabití na celou kapsli a pak se nabíjí asi tři čtvrtě hodinky, což je o dost míň než ILUMA ONE. Podívejte se na videorecenzi VEEV ONE, kterou jsem točila s Míšou.

VEEV ONE mě baví, vlastně používám IQOS jenom doma na chuť a sebou nosím ecigaretku. Dá se z ní potahovat kdykoliv třeba jen jednou nebo dvakrát a je tak malinká, že se pak schová do kapsy, takže už žádné típání na zastávce, když zrovna přijede autobus. 

A krásně voní, nikoho neobtěžuje dýmem, i když je pravda, že každý hned pozná, jestli si zrovna dáváte mango nebo jahodu, ale ještě mi nikdo nenadával. A když máte zrovna chuť na jinou kapsli, dají se dokola střídat, prostě ji vytáhnete a bez vypínání si cvaknete na magnet jinou příchuť. 

Závěr: Co je lepší?

Za mě je rozhodnutí celkem jasné, nakonec mám v kapse většinu času VEEV ONE, skvěle chutná, nikoho neobtěžuje a vychází o dost levněji než náplně TEREA do IQOS ILUMA. Nedá se ale říct, že bych na ILUMA ONE zanevřela, přeci jen má chuť bližší cigaretám a když si chci pošmáknout, sáhnu po něm.  

Jak koupit IQOS se slevou

Další zkušenosti uživatelů:

Já jsem ortodoxní uživatel IQOS, žádná elektronka mi ho nenahradí. Je fakt, že VEEV má skvělou chuť máty, která u TEREA není, ale to mě nepřesvědčí. 

Matkal

Mám doma všechno, ILUMU i VEEV a každou chvíli to střídám, protože mě baví ty ovocné chutě, ale nemyslím si, že bych někdy přešel jen na VEEV.

Michal

JAK KOUPIT IQOS SE SLEVOU

Přečtěte si, jak koupit IQOS levněji o 200 Kč s naším slevovým kódem.

IQOSfan.cz

Magazín o IQOS, revolučním zařízení pro indukční nahřívání tabáku..

Nezávislý diskuzní web fanoušků, který není přidružen, licencován ani schválen společností Philip Morris International Inc. ani žádným z jejích přímých nebo nepřímých přidružených společností, dceřiných společností nebo držitelů licence. IQOS © 2024
^